Hakkımızda

Havali Süspansiyon Sistemleri

Genel Bilgiler

Sertifikalarımız

Çalıştığımız Firmalar

Helezon Yaydan Dönüşümlü

Yaprak Yaydan Dönüşümlü

Hava Körükleri
Tam hava süspansiyonu aşağıdaki 
AVANTAJLARI sunmaktadır:
 

Sürekli Sabit Sürüş Yüksekliği
Elektronik sistem sayesinde, yükten bağımsız olarak aracın her zaman aynı yükseklikte sürüş yapmasına olanak sağlar. Aracın arkası ağır yüklendiği zaman alçalmaz. Bunun yanı sıra, sürekli sabit sürüş yüksekliğinin aracın yakıt tüketimine de olumlu etkisi vardır. Fren basıncının aracın yüküne karşılık vermesini garanti etmek için bir LSV ünitesi (sadece araç LSV sistemiyle donatılmışsa) kullanılmaktadır. Bu ünite körükteki basınca bağlı olarak fren basıncını ayarlar.

Ayarlanabilir Yer Yüksekliği 
Standart hava süspansiyon sistemi bir yükseltme-alçaltma anahtarıyla donatılmıştır. Bu anahtar (el freni çekili durumdayken) aracın yüklenmesi-boşaltılması veya bir römork bağlanması-çıkarılması, engelliler için geliştirilmiş sistemlerin araçlara kolay aplikasyonu için imkan tanır.

Geliştirilmiş Yol Tutuş
Bir hava süspansiyon sistemi uygulaması çoğu durumda sisteme uygun özel geliştirilmiş şok emicilerin modifiye edilmesini gerektirir. Bu nedenle Neredeyse tüm hava süspansiyon sistemleri aracın yol tutuşunu ve düz sürüşünü iyileştirecek özel amortisörlerle birlikte kullanılır.

Geliştirilmiş Denge
Benzersiz teknik yapısı sayesinde tüm hava-süspansiyon sistemlerinin kendi entegre dengeleyicileri vardır. Bu aracın dengesinin iyileşmesini sağlar ve sürücüye ihtiyacı olan daha güvende olduğu hissini verir. Araç dört noktadan yere daha dengeli ve stabil olarak hareket eder.

Daha İyi bir Konfor
Hava-süspansiyon sistemi yolun bozukluklarını filtreler, böylece yolcular daha az sarsıntıya maruz kalırlar. Yolcular bunu olumlu olarak hissederler ve sistem yolculuk yorgunluğunu azaltır. Sonuç olarak her geçen gün daha çok araç üreticisi ürettikleri araçlarda hava süspansiyonunu kullanmaktadır.


VERSİYONLAR

Hafif
Bu versiyon ekstra konfor ihtiyacı olduğunda ve maksimum arka aks yükü izin verilen maksimum yükün %80'inden az olduğunda önerilir. Hafif versiyon genellikle hassas yüklerin taşınmasında, yolcu taşıma ve engelli araçlarında kullanılır.

Orta
Ortalama bir araç kullanımı için en uygun versiyon budur. Bu versiyon iyi bir konfor sunmanın yanında aracın maksimum yük kapasitesinde yük taşımasına da olanak verir.

Ağır
Ağır versiyon arka aksın yük kapasitesinin bazen aşılması olasılığının bulunduğu durumlarda tavsiye edilmektedir. Bu versiyon küçük hacim ama yüksek ağırlık özelliği olan yük taşımasında kullanılan araçlarda, mini otobüs harici ticari taşımacılık yapan araçlarda.kullanılır.

Hava süspansiyon sistemi genel olarak şu parçalardan oluşur: 

1- Ana madeni levha kolları (Z Makas)

2- Körük oturma destek metal çanaklar 

3- Panhard rodu (denge çubuğu)

4- Sisteme uygun özel amortisörler

5- Pnömatik (hava basıncı ile ilgili) parçalar (örn; körük, pistonlar, kompresör, hava kurutucu, hava tüpleri ve LSV-ünitesi),

6- Elektronik parçalar (örn; yükseklik sensörü, ECU, kontrol paneli anahtarı ve kablo takımı),

7- Çeşitli bağlama materyalleri ve dönüştürülmüş bir LSV koruyucu levhasından oluşur.


Bütün metal parçalar aşınma ve paslanma inhibitorü ile kaplanmıştır.

Genel bilgiler uygulama imkanı olan hava süspansiyonu kitlerinin tüm ürün yelpazesi göz önüne alınarak hazırlanmıştır.Süspansiyon Dünyası

Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi
Ahi Evran Mah. Çağrışım Sokak No:2/38 SİNCAN / ANKARA
Cep : 0 536 314 61 46
E-Posta : info@havalisuspansiyon.net

Bizi Takip Edin